Kontakt0048 91 484 78 14
pliki do pobraniabiuro@edulingus.pl
Jesteś tutaj:     > Turystyka
Turystyka

Zapraszamy na wspaniałą podróż po Tunezji szlakiem słynnych filmów. Przemierzając kraj z północy na południe poznamy miejsca, które znani reżyserzy tacy jak George Lucas, Roman Polański, Stiven Spielberg, Anthony Mingella, Franco Zefirelli, Gavin Hood, Ridley Scott czy Jerzy Kawalerowicz wybrali, aby tam kręcić sceny do takich filmów jak Gwiezdne Wojny, Piraci, Indiana Jones i Poszukiwacze Zaginionej Arki, Angielski Pacjent, Jezus z Nazaretu, W Pustyni i w Puszczy, Gladiator, Quo Vadis. 

Tunezja, niewielki kraj leżący w Północnej Afryce, jest bardzo zróżnicowana pod względem klimatu i krajobrazu. Z jednej strony Morze Śródziemne i piękne, piaszczyste plaże, z drugiej strony obszary należące do największej pustyni świata jaką jest Sahara. Północ kraju to łagodny klimat śródziemnomorski, spotkać tu można całe bogactwo roślinności. Południe natomiast to obszary pustynne, suche słone jeziora, wydmy piaskowe, przepiękne górskie oazy i surowy klimat saharyjski. Tunezja to także wspaniałe pamiątki z czasów starożytnych, historia tych ziem sięga 3000 lat.

Już w XVIII wieku podróżujący po Tunezji angielski kapelan i misjonarz Thomas Show opisywał Tunezyjczyków jako ludzi tolerancyjnych, otwartych na inne kultury i religie. Ta otwartość i tolerancja sprawia, że każdy kto tutaj przyjeżdża może się dobrze czuć.

Dlatego Tunezja jest tym krajem, do którego chętnie przybywają ekipy filmowe, aby w naturalnej scenerii kręcić sceny do słynnych filmów. Największym powodzeniem cieszą się przepiękne krajobrazy tunezyjskiej Sahary  począwszy od Atlasu Saharyjskiego poprzez pustynię solną aż po piaskowe wydmy Wielkiego Ergu Wschodniego, ale także miejsca i budowle pamiętające czasy starożytne i średniowieczne.

 

 

TUNEZJA OBJAZDOWA – „Szlakiem Słynnych  Filmów”

 

1 DZIEŃ 

Przylot do Tunezji. Transfer  z lotniska do hotelu w Sousse. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2 DZIEŃ 

Śniadanie, przejazd do Monastiru, zwiedzanie Mauzoleum pierwszego prezydenta Republiki Tunezji Habiba Bourgiby oraz Ribatu (obronny klasztor muzułmański) gdzie kręcono takie filmy jak: Jezus z Nazaretu, Święty Piotr, Żywot Briana.  Następnie przejazd do Sousse i zwiedzanie uroczej dzielnicy – Port el Kantaoui gdzie kręcono sceny do filmu Piraci. Wyjazd do Kairouan, obiad, a następnie zwiedzanie Wielkiego Meczetu (najważniejszy w Tunezji), Meczetu Fryzjera, Basenów Aghlabidów I medyny czyli starego miasta, gdzie kręcono zdjęcia do filmu Indiana Jones. Kolacja i nocleg w Kairouan.      

3 DZIEŃ 

Śniadanie, wyjazd na Wielkie Południe gdzie będzie można podziwiać najpiękniejsze miejsca tunezyjskiej Sahary. Przyjazd do Metlaoui, obiad. Następnie przesiadka na jeepy i 4 godzinny objazd po pustyni,  podziwianie miejsc gdzie kręcono sceny do filmów: Gwiezdne Wojny i Angielski Pacjent, przejazd fragmentem trasy rajdu Paryż-Dakar oraz zwiedzanie przepięknych górskich oaz w Atlasie Saharyjskim. Przyjazd do Tozeur, tu kręcono sceny do nowej wersji W Pustyni i w Puszczy oraz Angielskiego Pacjenta. Możliwość fakultatywnego zwiedzania bryczkami plantacji palm daktylowych (ok. 4 euro). Kolacja i nocleg w Tozeur lub Nefta

4 DZIEŃ

Śniadanie wcześnie rano, wyjazd na słone jezioro Chott el Jerid, wschód słońca na pustyni solnej, przejazd do Douz, które nazywane jest „Wrotami Sahary” tu podziwiać można wydmy piaskowe Wielkiego Ergu Wschodniego, dla chętnych godzinna przejażdżka po wydmach na wielbłądach (ok. 10 euro), następnie księżycowy krajobraz w Matmacie gdzie kręcono sceny do filmu  Poszukiwacze Zaginionej Arki. Tutaj można podziwiać drążone w ziemi berberyjskie jaskinie, także jaskinia, w której kręcono Gwiezdne Wojny. W Matmacie obiad i przejazd do Tataouine, po drodze zwiedzanie Ksar Haddada, dawnego pustynnego spichlerza berberyjskiego, gdzie również kręcono Gwiezdne Wojny. Kolacja i nocleg w Tataouine.

5 DZIEŃ

Śniadanie, zwiedzanie w Chenini berberyjskich jaskiń wykutych w skale, następnie przejazd do El Jem, po drodze obiad. W El Jem zwiedzanie wspaniale zachowanego amfiteatru rzymskiego, gdzie kręcono sceny do filmu Gladiator. Przyjazd do Hammametu, kolacja, nocleg.

6 DZIEŃ

Śniadanie, wyjazd na Cap Bon, nazywanego Ogrodem Tunezji ze względu na wspaniałe gaje pomarańczowe i winnice, zwiedzanie słynnych rzymskich kamieniołomów El Houaria gdzie kręcono sceny do polskiej wersji Qvo Vadis, a także Kerkouane – wykopaliska miasta punickiego, Kelibia – zwiedzanie dawnego fortu punickiego, rzymskiego i bizantyjskiego oraz wspaniałej ceramiki w Nabeul. Kolacja i nocleg w Hammamecie.

7 DZIEŃ

Śniadanie, wyjazd do Tunisu, zapoznanie się z ponad 3000 letnią historię tych ziem,  podziwianie najważniejszych na świecie zbiorów mozaik rzymskiej Kartaginy znajdujących się w muzeum Bardo, spacer najważniejszą aleją w mieście i  medyna czyli stare miasto. Po obiedzie przejazd na przedmieścia Tunisu do Kartaginy, zwiedzanie najważniejszych wykopalisk przypominających historię punickiej, a potem rzymskiej Kartaginy, a także na przedmieście Sidi Bou Said, skąd można podziwiać panoramę Tunisu i widok na Zatokę Tunetańską. Kolacja i nocleg w Hammamecie.

8 DZIEŃ

Śniadanie. Transfer z hotelu na lotnisko, powrót do Polski.

Copyright © 2011 EduLingus | designed by DWG Design


EduLingus. Turystyka i Edukacja ul. Dunska 60/1, 71-795 Szczecin, Polska
NIP 8511277439, REGON 812625674